Segelyacht - Albin Alpha (Nr 5550655)

Długość [m]:

8.95

Szerokość [m]:

2.84

Wysokość [m]:

3

Waga w kg (łączna):

3300

Dystans: 1995.00 km

Adres i termin nadania

Finlandia, Pohjois-Suomi, Oulu

10 maj 2020

Adres i termin dostawy

Niemcy, Szlezwik-Holsztyn, Großenbrode

Termin elastyczny


Transport jachtów

Transport jachtu

Kiedy chcemy dostać najlepszą wycenę za transport jachtu, trzeba podać wymiary i wagę łodzi. Takie dane można otrzymać od wytwórcy – warto jednak samodzielnie sprawdzić jaki jest stan faktyczny. Długość łodzi żaglowej mierzy się od krańca dziobu, aż do środkowej części rufy, natomiast wysokość bierze się od dna do najwyższej stałej części łodzi żaglowej, a szerokość bierze się w najszerszym miejscu łodzi żaglowej. Wiedza o wymiarach łodzi żaglowej ułatwi firmom transportowym dobrać właściwą przyczepę i spełnić obowiązujące wymogi dyktowane przepisami drogowymi.

W przypadku, kiedy zestaw będzie większy niż 3,5 tony, kierowcę obowiązuje system ViaTOLL, co oznacza, że powinien on dysponować urządzeniem viaBox, którego zadaniem jest łączenie się z antenami ulokowanymi na bramownicach. Waga jachtu wraz z przewożącym go samochodem prawdopodobnie przewyższy wagę 3,5 tony – z tej przyczyny informacja o dokładnym ciężarze jachtu jest bardzo ważna dla firmy transportowej. Łódź powinna być ważona w takim samym stanie, w jakim będzie transportowana (czyli np. z wyposażeniem, z bagażem). Przed transportem żaglówki, należy wyciągnąć jak najwięcej rzeczy i pozostawić tylko te, jakie są konieczne na łajbie. Wszelkie elementy, które pozostały na jachcie powinny zostać osłonięte i unieruchomione. Żagle żaglówki powinny zostać usunięte z masztu i zwinięte, przyrządy elektroniczne wyłączone, a kable i przewody osłonięte.

Koszt transportu jachtu
Koszty przewozu żaglówki związane są głównie od wielkości i wagi łodzi żaglowej, jak również od długości trasy między załadunkiem, a rozładunkiem. Koszty transportu niedużych jachtów rozpoczynają się zwykle od 1,2 zł/km. Za transport większych łodzi żaglowych zapłaci się 2,5-3 zł/km. Na przykład, za przewóz żaglówki z Warszawy do Sibenika (Chorwacja) uiszczono kwotę 3000 zł. Za przewóz żaglówki na trasie uiszczono kwotę 2690 zł.