Shinerai 250cc (Nr 6045889)

Shinerai 250cc

Marka i model:

Shinerai 2010

Waga w kg (łączna):

250

Budżet zlecenia [€]:

50

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 564.00 km

Adres i termin nadania

Ekwador, Pichincha, Quito

Od 30 maj 2020 do 30 lip 2020

Adres i termin dostawy

Ekwador, Prowincja El Oro, Balsas

5 sie 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motory oraz skutery to zwykle wartościowe ładunki, które wyglądają na całkiem ciężkie do unieruchomienia w trakcie przewozu. Nieproste - wszakże jedynie na pozór. Dobrze umocowany pojazd na pewno przetrwa przewóz bez żadnej rysy.

            Mocowanie zależy od sposobu, w jakiej będzie motocykl przewożony. W przypadku transportu na przyczepie, niezbędne będą cztery pasy mocujące, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motorów wystarczą ledwie dwie, gdyż posiadają one prowadnice udaremniające przemieszczanie się jednośladu. Kluczowe jest, aby liny nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się odpiąć w trakcie jazdy, a również trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je uszkodzić. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w fachowym sklepie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motocykle i skutery warto też przewozić w osłoniętych pojazdach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Należy jedynie nie zapominać o miękkich „obijakach” na ścianach pojazdu oraz pomiędzy transportowanymi obiektami.

Aby kierowca nie jechał w oparach benzyny, lepiej przed jazdą opróżnić bak motocykla, który może po drodze wylać się na nierównościach. Istnieją ponadto platformy mocowane do busa lub vana, które pozwalają transportować jednoślad lub skuter i często nie zapełniają większość miejsca w aucie.

            Można zazwyczaj wypytać o wszystkie drobiazgi i warunki, w jakich nasz jednoślad będzie przewożony, a także, czy firma ma najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tej czynności przykładowo belki jest niebezpieczne i zagraża zniszczeniem motocykla lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca docelowego.

            Umieszczając ofertę przewozu w serwisie Clicktrans.pl można otrzymać wiele ciekawych ofert od rzetelnych firm, które transportują podobnego typu sprzęt codziennie. Ceny za transport na trasach europejskich kształtują się do 0,6 zł za km. Można jednak trafić okazję i zapłacić sporo mniej, dzieje się tak, w wypadku kiedy firma przewozowa może zabrać jednoślad na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.