Shitzu Cross maltanczyk - szczeniak (Nr 6392556)

Shitzu Cross maltanczyk - szczeniak

Waga w kg (łączna):

1

Budżet zlecenia [zł]:

600

Dystans: 1504.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Dolnośląskie, Ząbkowice Śląskie

Od 20 wrz 2020 do 25 wrz 2020

Adres i termin dostawy

Wielka Brytania, Anglia, Haverhill

Od 20 wrz 2020 do 25 wrz 2020


Transport zwierząt

Przewóz zwierząt

Gdy potrzebujemy zamówić transport zwierzęcia, dla przewoźników istotna będzie jego rasa, waga oraz szczegółowy opis zwierzęcia. Transportowane zwierzę musi być zdolne przetrwać transport - nie może być zatem chore ani ranne. Jeśli postanowiliśmy przewieźć psa, kota lub fretkę należy zadbać o szczepienie przeciw wściekliźnie i wszczepienie mikroczipu identyfikacyjnego.

Szczepienie na wściekliznę jest ważne po upłynięciu 21 dni od pierwszego szczepienia u zwierząt żyjących dłużej niż 3 miesiące. W innych sytuacjach, szczepienie staje się ważne w ten sam dzień, w którym zostało wykonane. Ważne jest to, że dopiero po szczepieniu przeciw wściekliźnie, weterynarz może wstrzyknąć mikroczip.

Dokumenty konieczne przy transporcie zwierząt

Koty, psy i fretki muszą posiadać paszport wystawiony przez weterynarza. Listę lekarzy upoważnionych do wydawania paszportów można odnaleźć na stronie Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Koszt wydania paszportu to 51 złotych.

Oprócz paszportu wymagane są również dokumenty potwierdzające pochodzenie zwierzaka, informujące kto jest właścicielem. Wymagane są również takie informacje jak trasa i data przejazdu i przewidywany czas transportu. Spis przewoźników upoważnionych do transportu zwierząt można zobaczyć w serwisie www Głównego Inspektoratu Weterynarii.

Jak przewozić zwierzęta?

Zwierzęta można transportować samochodem, kiedy posiadamy odpowiedni przenośnik. Do transportu zwierząt warto stosować różnego rodzaju kontenerów, szelek i mat ochronnych. Przy szukaniu transportera decydująca powinna być jego wielkość, jak także wygoda i bezpieczeństwo zwierzęcia podczas podróży.