(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

siewnik (Nr 5595787)

siewnik

Marka i model:

nieznana

Długość [m]:

2.8

Szerokość [m]:

1

Wysokość [m]:

1

Waga w kg (łączna):

600

Budżet zlecenia [zł]:

600

Dystans: 550.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Kujawsko-Pomorskie, Kawki

Od 11 gru 2019 do 19 gru 2019

Adres i termin dostawy

Polska, Podkarpackie, Nienaszów

Od 8 sty 2020 do 10 sty 2020


Transport maszyn rolniczych

Transport maszyn uprawnych z reguły bywa transportem o wielkich gabarytach. Do pojazdów rolniczych klasyfikujemy ciągniki rolnicze, przyczepy rolnicze, siewniki, opryskiwacze, snopowiązałki jak i wiele innych. Pokaźne pojazdy uprawne są urządzeniami nienormatywnymi. Urządzenia te nie mają prawa samodzielnie przemieszczać się po drogach, bo ich rozmiar przekracza dopuszczalne gabaryty przewidziane przez przepisy w Polsce jak również w UE. Kłopot stanowić może jeszcze nacisk osi urządzeń uprawnych, jaki przewyższa normy możliwe dla większości dróg.

Jak transportuje się pojazdy rolnicze?

Do transportu maszyn i pojazdów rolniczych niejednokrotnie używa się przyczepy rodzaju semi lub tiefbett. Przewoźnicy oferujący transport urządzeń rolniczych posiadają odpowiednio dopasowanymi lawetami, jakie mogą być w stanie przewieźć urządzenia uprawne, których waga jest do kilku ton, jak na przykład młocarnie. Przewoźnik podejmujący się transportu pojazdu uprawnego powinien specjalizować się w przewozie nienormatywnym, a także powinien posiadać odpowiednie uprawnienia, sprzęt specjalistyczny i praktykę. W przypadku, jeśli maszyna przewyższa dopuszczalne reguły gabarytami lub wagą, potrzebne jest otrzymanie odpowiedniego pozwolenia, a jeszcze potrzebny będzie udział pilota przy transporcie.

Cena przewozu urządzeń rolniczych

Koszt transportu pojazdu rolniczego jest związana od wymiarów, wagi i stanu urządzenia. Na wycenę przewozu wpływa dodatkowo długość między miejscem załadunku a miejscem rozładunku. Niebagatelnym elementem może być dodatkowo czas transportu.