(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Siewnik do kukurydzy (Nr 8278320)

Długość x Szerokość x Wysokość
Waga
Sztuk
Siewnik do kukurydzy
370 x 220 x 220 cm
1500 kg
1
Czy wymiary są dokładne?
Nie
Łączna waga:
1500 kg
Dystans
330 km
Zleceniodawca:
Osoba prywatna

Adres i termin nadania

Polska, Łódzkie, Romartów

Od 16 sty 2022 do 23 sty 2022

Adres i termin dostawy

Polska, Lubelskie, Bezwola

Od 16 sty 2022 do 23 sty 2022


Transport maszyn rolniczych

Przewóz pojazdów uprawnych prawie zawsze bywa przewozem ponad formatowym. Do urządzeń rolniczych wliczamy ciągniki rolnicze, kosiarki, siewniki, opryskiwacze, snopowiązałki jak i dużo innych. Wielkie pojazdy rolnicze są urządzeniami nienormatywnymi. Maszyny te nie są uprawnione samodzielnie jeździć po drogach, bo ich rozmiar przewyższa dozwolone gabaryty zakładane przez przepisy w kraju jak również w UE. Przeszkodę przedstawiać może jeszcze nacisk osi urządzeń rolniczych, który przewyższa normy dozwolone dla większej części dróg.

Jak przewozi się pojazdy uprawne?

Do transportu urządzeń i pojazdów rolniczych zazwyczaj używa się naczepy typu jumbo i tiefbett. Przewoźnicy oferujący przewóz maszyn rolniczych powinni dysponować należycie dostosowanymi lawetami, jakie potrafią przewieźć pojazdy uprawne ważące do kilku ton, jak przykładowo kombajny. Przewoźnik podejmujący się transportu urządzenia rolniczego powinien specjalizować się w transporcie nienormatywnym, a również powinien posiadać przepisowe uprawnienia, sprzęt specjalistyczny i praktykę. W przypadku, jeśli pojazd przekracza dopuszczalne standardy wymiarami lub ciężarem, konieczne jest zdobycie odpowiedniego zezwolenia, a również potrzebny będzie udział pilota przy przewozie.

Cena transportu pojazdów rolniczych

Cena transportu urządzenia uprawnego jest uzależniona od wymiarów, wagi i sprawności pojazdu. Na koszt transportu wpływa także długość między miejscem załadunku a miejscem rozładunku. Niebagatelnym elementem może być jeszcze czas przewozu.