(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Siewnik Zbożowy NINA 300 (Nr 8046147)

Długość x Szerokość x Wysokość
Waga
Sztuk
Siewnik Zbożowy NINA 300
330 x 150 x 150 cm
850 kg
1
Czy wymiary są dokładne?
Nie
Łączna waga:
850 kg
Dystans
444 km
Zleceniodawca:
Firma (faktura wymagana)

Adres i termin nadania

Polska, Mazowieckie, Radom

21 wrz 2021

Adres i termin dostawy

Polska, Dolnośląskie, Dzikowiec Klodzki

22 wrz 2021


Transport maszyn rolniczych

Transport urządzeń rolniczych niejednokrotnie jest przewozem ponad formatowym. Do pojazdów rolniczych wliczamy kombajny, kosiarki, siewniki, opryskiwacze, snopowiązałki jak i dużo innych. Ogromne urządzenia rolnicze bywają pojazdami nienormatywnymi. Maszyny te nie powinny samodzielnie poruszać się po ulicach, ponieważ ich wielkość przerasta dopuszczalne gabaryty przewidziane przez kodeks drogowy w kraju jak i w Unii Europejskiej. Utrudnienie powodować może także nacisk osi pojazdów rolniczych, który przekracza normy dozwolone dla większej części dróg.

Jak transportuje się pojazdy rolnicze?

Do transportu maszyn i pojazdów rolniczych często korzysta się z przyczepy rodzaju jumbo oraz tiefbett. Przewoźnicy oferujący przewóz urządzeń rolniczych powinni posiadać prawidłowo dopasowanymi lawetami, jakie potrafią przewieźć pojazdy rolnicze ważące do kilku ton, jak przykładowo kombajny. Przewoźnik podejmujący się przewozu urządzenia uprawnego powinien specjalizować się w przewozie nienormatywnym, a jeszcze powinien posiadać odpowiednie uprawnienia, sprzęt fachowy i praktykę. W przypadku, kiedy maszyna przerasta dopuszczalne zasady rozmiarem lub ciężarem, wymagane będzie dostanie odpowiedniego zezwolenia, a również potrzebny będzie udział pilota przy przewozie.

Cena transportu urządzeń rolniczych

Cena przewozu pojazdu uprawnego jest zależna od wymiarów, ciężaru i sprawności pojazdu. Na wycenę transportu wpływa jeszcze długość pomiędzy miejscem załadunku a miejscem rozładunku. Niebagatelnym elementem może być również czas transportu.