(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Motocykle i skutery Dodano: 2017-10-29 00:09

Simson S50 B1

(Nr 2121078)

Marka i model:

Simson S50 B1

Waga w kg (łączna):

90.00

Budżet zlecenia [€]:

250

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 2963.00 km

Transport motocykli lub skuterów

    Motocykle oraz skutery to zwykle drogocenne ładunki, które wyglądają na ogólnie ciężkie do zabezpieczenia w trakcie przewozu. Niełatwe - niemniej jednak jedynie na pozór. Właściwie zamocowany pojazd w 100% przetrzyma drogę bez jednej skazy.

     Mocowanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie motocykl przewożony. Podczas transportu na przyczepie, obowiązkowe będą 4 liny mocujące, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motorów wystarczą ledwie 2, bowiem dysponują one prowadnice powstrzymujące przemieszczanie się motoru. Istotne jest, żeby pasy nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się odczepić podczas drogi, a dodatkowo trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je przeciąć. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w specjalistycznym sklepie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motocykle i skutery warto też transportować w osłoniętych autach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Trzeba wyłącznie nie zapominać o gumowych „obijakach” na ścianach auta oraz między transportowanymi rzeczami.

    Żeby kierowca nie prowadził w wyziewach benzyny, lepiej przed jazdą osuszyć bak motoru, który może w trakcie jazdy wychlapać się na nierównościach. Występują ponadto platformy zaczepiane do busa lub vana, które ułatwiają przewieźć motocykl lub skuter i zarazem nie blokują całego miejsca w samochodzie.

     Można zazwyczaj dopytać o wszelkie drobiazgi i warunki, w których nasz motor będzie przetransportowany, a także, czy firma przewozowa posiada najazdy do jego załadunku. Użycie do tego np. deski jest ryzykowne i grozi zniszczeniem motoru czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca finalnego.

     Wystawiając ofertę transportu w portalu Clicktrans.pl można zdobyć sporo ciekawych ofert od rzetelnych firm transportowych, które transportują tego typu maszyny dość często. Ceny za przewóz na trasach europejskich kosztują do 0,6 PLN za kilometr. Można często znaleźć okazję i zapłacić dużo mniej, wydarza się tak, w wypadku kiedy przewoźnik może zabrać jednoślad na zasadzie doładunku lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.

Adres i termin nadania

Berlin, 10117, Niemcy

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

San Roque, 11360, Hiszpania

Termin elastyczny