(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Simson SR50 (Nr 7021586)

Waga
Sztuk
Simson SR50
Długość
100 cm
60 kg
1
Łączna waga:
60 kg
Dystans
481 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Polska, Mazowieckie, Radzymin

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Zachodniopomorskie, Czaplinek

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle i skutery to często cenne ładunki, które wyglądają na względnie nieproste do zabezpieczenia w trakcie transportu. Trudne - wszakże tylko na pozór. Dobrze umocowany jednoślad w 100% przetrzyma drogę bez żadnej skazy.

            Mocowanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie motocykl transportowany. Podczas transportu na naczepie, obowiązkowe są cztery liny mocujące, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motocykli wystarczą raptem dwie, ze względu na fakt, że dysponują one szyny powstrzymujące przemieszczanie się jednośladu. Kluczowe jest, żeby liny nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się odłączyć w trakcie jazdy, a ponadto trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je przeciąć. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w wyspecjalizowanym sklepie i uniknąć awarii amortyzacji. Motory i skutery warto też przewozić w zamkniętych pojazdach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Trzeba jedynie nie zapominać o elastycznych „obijakach” na bokach auta oraz między przewożonymi obiektami.

Aby kierowca nie prowadził w wyziewach benzyny, należałoby przed wyruszeniem opróżnić bak jednośladu, który może po drodze wychlapać się na nierównościach. Istnieją także platformy mocowane do busa lub vana, które umożliwiają przewieźć jednoślad lub skuter i zwykle nie blokują większość miejsca w pojeździe.

            Należy zawsze wywiedzieć się o wszelkie szczegóły i warunki, w jakich nasz jednoślad będzie przetransportowany, a również, czy firma posiada najazdy do jego załadunku. Użycie do tego np. belki jest niepewne i grozi zepsuciem motoru lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca końcowego.

            Wystawiając zlecenie transportu w portalu Clicktrans.pl można dostać wiele interesujących ofert od rzetelnych firm, które przewożą podobnego typu maszyny cyklicznie. Ceny za przewóz na trasach europejskich kosztują do 0,6 PLN za kilometr. Zdarza się jednak trafić okazję i zapłacić dużo mniej, wydarza się tak, w wypadku kiedy firma transportowa może przetransportować motocykl na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.