Škoda (Nr 5269254)

Škoda

Marka i model:

Škoda

Waga w kg (łączna):

900

Budżet zlecenia [€]:

2000

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

2014

Dystans: 0.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Madryt, Madryt

Od 16 kwi 2020 do 16 maj 2020

Adres i termin dostawy

Dominikana, Monte Plata, Yamasá

Termin elastyczny


Transport samochodu

Zapotrzebowanie transportu pojazdu pojawia się często, jeżeli kupujemy nowy samochód lub ściągamy go od wcześniejszego właściciela, np. z Niemiec. Decydujący koszt i przygotowanie przewozu uzależnione są od elementów takich jak: stan samochodu, jego waga i wymiary oraz odległość do przejechania.

Jak najpewniej i najtaniej transportować pojazd?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o transporcie pojazdu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już po chwili dostaniemy oferty od przewoźników, którzy ukierunkowują się w transporcie wozów. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego warto upewnić się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia samochodu.

Metody transportu auta

Do transportu samochodu pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód i przyczepa). Zasadnicze znaczenie ma profesjonalne zamocowanie pojazdu – koła pojazdu powinny być przypięte czteroma taśmami mocującymi tak, żeby wóz nie zmieniał umiejscowienia podczas transportu. Należy nie zapominać także, że rzeczywista masa przyczepy nie powinna przewyższać rzeczywistej masy auta holowanego.

Formalności

Aby niezależnie przewozić samochód osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w momencie gdy waga całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W przypadku gdy DMC jest większa niż 3,5 t., zazwyczaj potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zamawiamy transport w firmie w obszarze Unii Europejskiej, zazwyczaj konieczny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zlecenia, który upoważnia firmę do odbioru pojazdu.