SKODA 1000 MB 1969 (Nr 7277842)

SKODA 1000 MB 1969
Waga
Sztuk
SKODA 1000 MB 1969
Długość
418 cm
ok.
790 kg
1
Sprawny*:
Nie

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
790 kg
Dystans
2703 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Rumunia, Okręg Temesz, Gătaia

Od 15 kwi 2021 do 31 maj 2021

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Kantabria, Heras

Od 15 kwi 2021 do 30 cze 2021


Transport samochodu

Zapotrzebowanie transportu wozu uwidacznia się niekiedy, jak nabywamy nowy wóz czy też sprowadzamy go od poprzedniego posiadacza, na przykład z Austrii. Rozstrzygający koszt i przygotowanie przewozu uzależnione są od elementów takich jak: stan pojazdu, jego waga i wymiary oraz odcinek do pokonania.

Jak najlepiej i najtaniej przewieść samochód?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o przewiezie wozu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już w parę minut uzyskamy oferty od firm transportowych, które specjalizują się w przewozie wozów. W trakcie wyboru firmy transportowej należy upewnić się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia auta.

Metody przewożenia wozu

Do transportu pojazdu służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd oraz przyczepa). Podstawowe znaczenie ma dokładne zamocowanie auta – koła samochodu powinny być przypięte czteroma pasami trzymającymi tak, żeby pojazd nie zmieniał miejsca w trakcie transportu. Wypada pamiętać także, że rzeczywista waga przyczepy nie powinna przekraczać właściwej masy pojazdu ciągnącego.

Formalności

Aby samodzielnie przewozić samochód osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w momencie jeśli waga całkowita nie przekracza 3,5 t. W momencie kiedy DMC przekracza 3,5 tony, zazwyczaj potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zamawiamy transport w firmie transportowej w obszarze UE, najczęściej wymagany będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zamówienia, który upoważnia firmę transportową do odbioru wozu.