(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Skoda Fabia (Nr 6432935)

Skoda Fabia
Waga Sztuk
Skoda Fabia 5J [restyling] (2010 - 2014) Hatchback 5-Puertas
Długość
400 cm
Szerokość
164 cm
Wysokość
148 cm
ok. 1219 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga: 1219 kg
Dystans 2258 km
Faktura VAT: Niewymagana

Adres i termin nadania

Węgry, Budapeszt, Budapeszt

Od 24 sie 2020 do 28 sie 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Kraj Basków, Vitoria-Gasteiz

Od 9 lis 2020 do 23 lis 2020


Transport samochodu

Potrzeba przewozu wozu pojawia się najczęściej, kiedy zakupujemy nowy samochód czy też sprowadzamy go od ostatniego właściciela, np. z Wielkiej Brytanii. Decydujący koszt i przygotowanie transportu uzależnione są od czynników takich jak: stan wozu, jego waga i wymiary oraz odległość do przejechania.

Jak najlepiej i najoszczędniej transportować pojazd?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o przewiezie pojazdu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już po chwili otrzymamy oferty od firm transportowych, które ukierunkowują się w przewozie aut. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego warto upewnić się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia auta.

Metody transportu auta

Do przewiezienia auta służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód i naczepa). Podstawowe znaczenie ma umiejętne przymocowanie pojazdu – koła auta powinny być przypięte 4 linami trzymającymi tak, aby pojazd nie zmieniał położenia podczas przewozu. Trzeba pamiętać również, że rzeczywista waga naczepy nie powinna przekraczać faktycznej masy pojazdu holowanego.

Procedury

Żeby samodzielnie przewozić wóz osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w momencie jeśli masa całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W przypadku jeśli DMC jest większa niż 3,5 t., wówczas konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zamawiamy przewóz w firmie na terenie Unii Europejskiej, zazwyczaj konieczny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zamówienia, który uprawnia firmę transportową do odbioru auta.