Skoda Fabia (Nr 6446592)

Skoda Fabia
Waga Sztuk:
Skoda Fabia NJ [restyling] (2018 - 2020) Hatchback
Długość
399 cm
Szerokość
173 cm
Wysokość
146 cm
ok. 1210 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga: 1210 kg
Dystans: 1271 km
Faktura VAT: Niewymagana

Adres i termin nadania

Hiszpania, Comunidad De Madrid, Madryt

Od 14 paź 2020 do 15 paź 2020

Adres i termin dostawy

Francja, Île-De-France, Paryż

Od 15 paź 2020 do 16 paź 2020


Transport samochodu

Potrzeba transportu auta uwidacznia się niekiedy, jeśli zakupujemy nowy wóz czy też ściągamy go od ostatniego posiadacza, np. z Czech. Rozstrzygający koszt i przygotowanie przewozu uzależnione są od czynników takich jak: stan auta, jego ciężar i wymiary oraz odległość do przejechania.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej przewieść pojazd?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o przewiezie pojazdu na Clicktrans.pl, a już za moment dostaniemy propozycje od firm transportowych, które ukierunkowują się w przewozie samochodów. W trakcie wyboru firmy transportowej należy upewnić się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia wozu.

Metody transportu wozu

Do przewiezienia pojazdu pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd oraz naczepa). Kluczowe znaczenie ma umiejętne zamocowanie auta – koła auta powinny być przypięte 4 linami mocującymi tak, żeby pojazd nie zmieniał umiejscowienia w trakcie przewozu. Powinno się pamiętać także, iż rzeczywista masa przyczepy nie powinna przekraczać rzeczywistej masy samochodu holowanego.

Procedury

Aby samodzielnie transportować wóz osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w przypadku kiedy masa całkowita nie przekracza 3,5 t. W przypadku kiedy DMC jest większa niż 3,5 tony, najczęściej konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zlecamy transport w firmie na terenie Unii Europejskiej, zwykle potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zamówienia, który uprawnia firmę transportową do odbioru pojazdu.