Skoda Fabia (Nr 6695252)

Skoda Fabia
Waga Sztuk:
Skoda Fabia NJ [restyling] (2018 - 2020) Combi Wagon
Długość
425 cm
Szerokość
173 cm
Wysokość
145 cm
ok. 1210 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga: 1210 kg
Dystans 1928 km
Faktura VAT: Niewymagana

Adres i termin nadania

Czechy, Praga, Praga

Od 31 paź 2020 do 30 lis 2020

Adres i termin dostawy

Finlandia, Länsi-Suomi, Tampere

Termin elastyczny


Transport samochodu

Zlecenie przewozu auta uwidacznia się niekiedy, jeżeli nabywamy nowy wóz czy też ściągamy go od wcześniejszego posiadacza, na przykład z Anglii. Rozstrzygający koszt i przygotowanie transportu uzależnione są od czynników takich jak: stan wozu, jego waga i wymiary oraz trasa.

Jak najbezpieczniej i najtaniej transportować samochód?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o transporcie auta na Clicktrans.pl, a już w parę minut uzyskamy propozycje od firm transportowych, które specjalizują się w transporcie samochodów. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego należy upewnić się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia auta.

Metody przewożenia pojazdu

Do transportu wozu pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód i przyczepa). Fundamentalne znaczenie ma profesjonalne przymocowanie pojazdu – koła pojazdu powinny być przypięte czteroma pasami trzymającymi tak, aby pojazd nie zmieniał umiejscowienia podczas transportu. Trzeba pamiętać również, iż właściwa masa przyczepy nie powinna przerastać rzeczywistej masy auta holowanego.

Formalności

Żeby samodzielnie przewozić samochód osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w momencie jeżeli waga całkowita nie przekracza 3,5 tony. W momencie jeśli DMC jest większa niż 3,5 t., zazwyczaj konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zlecamy transport w przedsiębiorstwie transportowym na terenie Unii Europejskiej, często wymagany będzie CRM (list przewozowy) i dokument zlecenia, który upoważnia przedsiębiorstwo do odbioru wozu.