Skoda Fabia (Nr 7582375)

Skoda Fabia
Waga
Sztuk
Skoda Fabia NJ (2014 - 2018) Combi Familiar
Długość
425 cm
Szerokość
173 cm
Wysokość
145 cm
ok.
1162 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
1162 kg
Dystans
5298 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Islandia, Islandia, Islandia

Od 27 mar 2021 do 1 wrz 2021

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Andaluzja, Almería

Od 10 wrz 2021 do 18 wrz 2021

Złóż ofertę
Zadaj pytanie

Transport samochodu

Zlecenie transportu auta uwidacznia się nierzadko, kiedy zakupujemy nowy pojazd lub sprowadzamy go od poprzedniego posiadacza, na przykład z Francji. Decydujący koszt i zorganizowanie przewozu uzależnione są od czynników takich jak: stan wozu, jego ciężar i gabaryty oraz trasa.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej przewieść wóz?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o przewiezie wozu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już po kilku minutach uzyskamy propozycje od firm transportowych, które specjalizują się w transporcie samochodów. W trakcie wyboru przewoźnika warto przekonać się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku zniszczenia samochodu.

Sposoby transportu samochodu

Do transportu pojazdu pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd i naczepa). Kluczowe znaczenie ma umiejętne zamocowanie pojazdu – koła pojazdu powinny być przypięte czteroma pasami trzymającymi tak, aby wóz nie zmieniał miejsca podczas transportu. Wypada nie zapominać także, że faktyczna waga przyczepy nie może przewyższać faktycznej masy pojazdu ciągnącego.

Formalności

Żeby niezależnie transportować wóz osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w momencie gdy masa całkowita nie przekracza 3,5 tony. W momencie gdy DMC przekracza 3,5 t., najczęściej konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zamawiamy transport u przewoźnika w obszarze Unii Europejskiej, najczęściej potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zamówienia, jaki upoważnia firmę transportową do odbioru auta.