(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Skoda Fabia (Nr 7625507)

Waga
Sztuk
Skoda Fabia 5J (2007 - 2010) Hatchback
Długość
399 cm
Szerokość
164 cm
Wysokość
149 cm
ok.
1167 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
1167 kg
Dystans
815 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Niemcy, Nadrenia Północna-Westfalia, Castrop-Rauxel

8 kwi 2021

Adres i termin dostawy

Polska, Dolnośląskie, Nowa Ruda

Termin elastyczny


Transport samochodu

Zlecenie transportu samochodu pojawia się niekiedy, jeżeli zakupujemy nowy pojazd czy też sprowadzamy go od poprzedniego posiadacza, na przykład z Czech. Rozstrzygający koszt i przygotowanie transportu uzależnione są od czynników takich jak: stan wozu, jego ciężar i wielkość oraz odległość do przejechania.

Jak najbezpieczniej i najtaniej przewieść wóz?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o przewiezie pojazdu na Clicktrans.pl, a już po kilku minutach otrzymamy oferty od przewoźników, którzy ukierunkowują się w przewozie pojazdów. Przed wyborem firmy transportowej należy upewnić się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia pojazdu.

Metody przewożenia pojazdu

Do transportu wozu służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd oraz naczepa). Kluczowe znaczenie ma dokładne przymocowanie samochodu – koła samochodu należy przypiąć czteroma taśmami trzymającymi tak, żeby samochód nie zmieniał położenia w czasie przewozu. Trzeba pamiętać także, iż faktyczna waga naczepy nie powinna przewyższać faktycznej masy wozu ciągnącego.

Procedury

Żeby niezależnie przewozić samochód osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w przypadku gdy waga całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W przypadku jeżeli DMC przekracza 3,5 t., wówczas wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zlecamy przewóz w firmie transportowej w obszarze Unii Europejskiej, często wymagany będzie CRM (list przewozowy) i dokument zlecenia, jaki uprawnia firmę do odbioru pojazdu.