(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

SKODA Karoq (Nr 4930522)

SKODA Karoq

Marka i model:

SKODA KAROQ

Waga w kg (łączna):

19170.00

Liczba sztuk:

9

Dystans: 3292.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Wielkopolskie, Poznań

21 paź 2019

Adres i termin dostawy

Islandia, Höfuðborgarsvæðið, Reykjavík

25 paź 2019


Transport samochodu

Zapotrzebowanie transportu samochodu pojawia się najczęściej, jeżeli nabywamy nowy samochód lub ściągamy go od wcześniejszego właściciela, np. z Anglii. Rozstrzygający koszt i przygotowanie transportu zależą od elementów takich jak: stan wozu, jego waga i wymiary oraz odcinek do pokonania.

Jak najlepiej i najoszczędniej przewieść wóz?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o przewiezie pojazdu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już za chwilę otrzymamy propozycje od firm transportowych, które ukierunkowują się w przewozie wozów. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego warto upewnić się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia samochodu.

Metody transportu samochodu

Do przewiezienia wozu pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd i naczepa). Zasadnicze znaczenie ma profesjonalne przymocowanie samochodu – koła auta powinny być przypięte 4 pasami mocującymi w taki sposób, aby wóz nie zmieniał miejsca w trakcie transportu. Wypada pamiętać również, że faktyczna waga przyczepy nie może przekraczać właściwej masy auta holowanego.

Formalności

Aby samodzielnie przewozić wóz osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w momencie kiedy masa całkowita nie przekracza 3,5 tony. W momencie jeśli DMC przekracza 3,5 t., najczęściej wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zamawiamy przewóz w przedsiębiorstwie transportowym w obszarze UE, zazwyczaj konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zamówienia, jaki uprawnia przewoźnika do odbioru auta.