(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Skoda octavia (Nr 5516572)

Skoda octavia

Marka i model:

Skoda octavia

Waga w kg (łączna):

1600

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

7

Dystans: 631.00 km

Adres i termin nadania

Austria, Wiedeń, Wiedeń

Od 29 kwi 2020 do 30 kwi 2020

Adres i termin dostawy

Niemcy, Badenia-Wirtembergia, Friedrichshafen

Termin elastyczny


Transport samochodu

Potrzeba transportu auta pojawia się najczęściej, jeśli nabywamy nowy pojazd czy też ściągamy go od ostatniego posiadacza, przykładowo z Wielkiej Brytanii. Rozstrzygający koszt i przygotowanie transportu zależą od elementów takich jak: stan wozu, jego ciężar i wymiary oraz odległość do przejechania.

Jak najbezpieczniej i najtaniej transportować wóz?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o przewiezie wozu na Clicktrans.pl, a już za chwilę otrzymamy propozycje od firm transportowych, które specjalizują się w transporcie samochodów. Przed wyborem firmy transportowej warto utwierdzić się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia auta.

Metody przewożenia pojazdu

Do przewiezienia wozu służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód oraz naczepa). Najważniejsze znaczenie ma profesjonalne zamocowanie samochodu – koła samochodu powinny być przypięte 4 pasami trzymającymi tak, żeby pojazd nie zmieniał położenia podczas transportu. Należy nie zapominać także, iż faktyczna masa naczepy nie powinna przewyższać właściwej masy auta ciągnącego.

Formalności

Aby samodzielnie transportować samochód osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w momencie jeśli masa całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W przypadku gdy DMC jest większa niż 3,5 tony, zazwyczaj wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zlecamy przewóz u przewoźnika na terenie Unii Europejskiej, najczęściej wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zamówienia, jaki upełnomocnia firmę do odbioru wozu.