(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Skoda Octavia (Nr 5593079)

Skoda Octavia

Marka i model:

Skoda Octavia kombi

Waga w kg (łączna):

1475

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 4773.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Pomorskie, Gdynia

Od 2 sty 2020 do 30 kwi 2020

Adres i termin dostawy

Egipt, البحر الأحممر, Hurghada

Od 2 sty 2020 do 30 cze 2020


Transport samochodu

Zapotrzebowanie transportu samochodu uwidacznia się nierzadko, jeśli nabywamy nowy wóz czy też ściągamy go od ostatniego właściciela, przykładowo z Włoch. Rozstrzygający koszt i przygotowanie transportu uzależnione są od czynników takich jak: stan auta, jego waga i wymiary oraz odcinek do pokonania.

Jak najlepiej i najoszczędniej przewieść pojazd?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o przewiezie auta na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już za chwilę otrzymamy propozycje od przewoźników, którzy ukierunkowują się w transporcie aut. W trakcie wyboru przewoźnika warto przekonać się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia samochodu.

Sposoby przewożenia samochodu

Do transportu wozu pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd oraz przyczepa). Kluczowe znaczenie ma umiejętne przymocowanie ładunku – koła pojazdu należy przypiąć 4 taśmami mocującymi tak, żeby wóz nie zmieniał miejsca w trakcie przewozu. Należy nie zapominać także, że właściwa masa naczepy nie może przewyższać rzeczywistej masy pojazdu holowanego.

Procedury

Aby niezależnie transportować pojazd osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w momencie jeżeli masa całkowita nie przekracza 3,5 t. W momencie jeśli DMC jest większa niż 3,5 tony, zazwyczaj konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zlecamy transport w przedsiębiorstwie transportowym na terenie Unii Europejskiej, często konieczny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zlecenia, który uprawnia przedsiębiorstwo do odbioru pojazdu.