(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Skoda Octavia (Nr 6481483)

Skoda Octavia
Waga Sztuk:
Skoda Octavia
Długość
350 cm
ok. 250 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga: 250 kg
Dystans: 807 km
Faktura VAT: Wymagana

Adres i termin nadania

Hiszpania, Andaluzja, Vélez-Málaga

Od 13 wrz 2020 do 14 wrz 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Baleary, Palma

Od 14 wrz 2020 do 15 wrz 2020


Transport samochodu

Potrzeba transportu wozu uwidacznia się niekiedy, jeśli zakupujemy nowy wóz czy też ściągamy go od poprzedniego właściciela, na przykład z Francji. Ostateczny koszt i przygotowanie przewozu zależą od elementów takich jak: stan wozu, jego waga i wielkość oraz odcinek do pokonania.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej transportować wóz?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o transporcie samochodu na Clicktrans.pl, a już za chwilę otrzymamy oferty od przewoźników, którzy ukierunkowują się w przewozie pojazdów. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego warto utwierdzić się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia wozu.

Sposoby transportu wozu

Do przewiezienia pojazdu służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd oraz przyczepa). Kluczowe znaczenie ma dokładne przymocowanie ładunku – koła samochodu należy przypiąć czteroma taśmami trzymającymi w taki sposób, aby wóz nie zmieniał umiejscowienia w trakcie transportu. Należy nie zapominać także, iż właściwa waga naczepy nie powinna przerastać właściwej masy pojazdu holowanego.

Formalności

Żeby samodzielnie transportować wóz osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w momencie jeżeli masa całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W przypadku jeśli DMC jest większa niż 3,5 t., wówczas potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zamawiamy przewóz w firmie na terenie UE, zwykle potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zlecenia, który upoważnia firmę do odbioru pojazdu.