(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Skoda Octavia (Nr 6493956)

Skoda Octavia
Waga Sztuk:
Skoda Octavia 3 Gen. [restyling] (2017 - 2020) Combi Familiar 5-Puertas
Długość
466 cm
Szerokość
181 cm
Wysokość
148 cm
ok. 1450 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga: 1450 kg
Dystans: 777 km
Faktura VAT: Niewymagana

Adres i termin nadania

Hiszpania, Kraj Basków, Irun

Od 2 wrz 2020 do 9 wrz 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Galicja, Vigo

Od 4 wrz 2020 do 11 wrz 2020


Transport samochodu

Zapotrzebowanie transportu samochodu uwidacznia się nierzadko, jeśli kupujemy nowy samochód lub sprowadzamy go od poprzedniego właściciela, przykładowo z UK. Ostateczny koszt i przygotowanie transportu zależą od czynników takich jak: stan samochodu, jego waga i gabaryty oraz odległość do przejechania.

Jak najlepiej i najoszczędniej przewieść pojazd?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o transporcie samochodu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już po kilku minutach dostaniemy propozycje od przewoźników, którzy ukierunkowują się w przewozie samochodów. Przed wyborem przewoźnika warto utwierdzić się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia pojazdu.

Metody transportu wozu

Do przewiezienia pojazdu pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód oraz naczepa). Fundamentalne znaczenie ma dokładne przymocowanie ładunku – koła pojazdu należy przypiąć czteroma linami trzymającymi tak, aby samochód nie zmieniał położenia w trakcie transportu. Wypada pamiętać także, że właściwa masa przyczepy nie powinna przekraczać rzeczywistej masy wozu ciągnącego.

Formalności

Aby samodzielnie transportować samochód osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w przypadku jak waga całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W momencie jeżeli DMC przekracza 3,5 tony, zazwyczaj wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zlecamy transport w przedsiębiorstwie transportowym w obszarze Unii Europejskiej, często potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zlecenia, jaki uprawnia przedsiębiorstwo do odbioru samochodu.