Skoda Octavia (Nr 7526588)

Skoda Octavia
Waga
Sztuk
Skoda Octavia 4 Gen. (2019 - 2019) Kombi
Długość
467 cm
Szerokość
183 cm
Wysokość
146 cm
ok.
1371 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
1371 kg
Dystans
1091 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Niemcy, Bremen, Brema

Od 7 sie 2021 do 8 sie 2021

Adres i termin dostawy

Szwecja, Sztokholm, Sztokholm

Termin elastyczny


Transport samochodu

Zapotrzebowanie transportu pojazdu pojawia się najczęściej, jeśli zakupujemy nowy wóz czy też sprowadzamy go od poprzedniego właściciela, przykładowo z Czech. Decydujący koszt i zorganizowanie transportu uzależnione są od elementów takich jak: stan pojazdu, jego waga i gabaryty oraz trasa.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej transportować pojazd?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o przewiezie samochodu na Clicktrans.pl, a już po chwili dostaniemy propozycje od przewoźników, którzy specjalizują się w przewozie wozów. Przed wyborem przewoźnika warto przekonać się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku zniszczenia auta.

Sposoby przewożenia samochodu

Do transportu auta pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd i przyczepa). Zasadnicze znaczenie ma dokładne zamocowanie auta – koła auta należy przypiąć 4 taśmami mocującymi tak, aby samochód nie zmieniał miejsca w czasie przewozu. Powinno się pamiętać także, iż właściwa masa naczepy nie powinna przekraczać właściwej masy samochodu holowanego.

Formalności

Żeby niezależnie transportować wóz osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w przypadku jak waga całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W momencie jeśli DMC jest większa niż 3,5 tony, najczęściej potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zlecamy transport w firmie transportowej na terenie Unii Europejskiej, zazwyczaj wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zlecenia, który upoważnia firmę transportową do odbioru pojazdu.