Skoda Octavia (Nr 7532894)

Skoda Octavia
Waga
Sztuk
Skoda Octavia 2 Gen. (2004 - 2008) Liftback 5-Drzwiowy
Długość
457 cm
Szerokość
176 cm
Wysokość
146 cm
ok.
1300 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
1300 kg
Dystans
2134 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Irlandia, County Cork, Cork

20 cze 2021

Adres i termin dostawy

Polska, Zachodniopomorskie, Szczecin

28 cze 2021


Transport samochodu

Zlecenie transportu wozu pojawia się najczęściej, jeżeli nabywamy nowy pojazd czy też ściągamy go od ostatniego posiadacza, przykładowo z UK. Rozstrzygający koszt i zorganizowanie przewozu uzależnione są od elementów takich jak: stan wozu, jego waga i gabaryty oraz odległość do przejechania.

Jak najbezpieczniej i najtaniej przewieść samochód?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o transporcie pojazdu na Clicktrans.pl, a już za chwilę uzyskamy propozycje od firm transportowych, które specjalizują się w przewozie pojazdów. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego należy upewnić się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia pojazdu.

Sposoby transportu samochodu

Do przewiezienia wozu pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd i naczepa). Najważniejsze znaczenie ma profesjonalne przymocowanie ładunku – koła samochodu powinny być przypięte 4 taśmami mocującymi tak, żeby pojazd nie zmieniał miejsca podczas przewozu. Powinno się pamiętać także, że rzeczywista waga przyczepy nie powinna przewyższać faktycznej masy wozu holowanego.

Procedury

Aby niezależnie transportować pojazd osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w przypadku jak waga całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W przypadku jeżeli DMC przekracza 3,5 t., wówczas potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zlecamy transport w przedsiębiorstwie transportowym w obszarze Unii Europejskiej, zazwyczaj konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zamówienia, jaki upełnomocnia firmę do odbioru auta.