(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-05-27 15:58

Skoda Octavia II (Nr 2755668)

Skoda Octavia II

Marka i model:

Skoda Octavia II, 2008, 1.6 benzyna

Waga w kg (łączna):

1300.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Dystans: 218.00 km

Transport samochodu

    Potrzeba transportu samochodu pojawia się często, gdy zakupujemy nowy samochód lub sprowadzamy go od wcześniejszego posiadacza, przykładowo z Francji. Decydujący koszt i przygotowanie transportu zależą od elementów takich jak: stan pojazdu, jego ciężar i gabaryty oraz trasa.

Jak najlepiej i najtaniej przewieść pojazd?

    Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o przewiezie samochodu na Clicktrans.pl, a już za moment dostaniemy oferty od przewoźników, którzy ukierunkowują się w transporcie pojazdów. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego należy utwierdzić się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku zniszczenia pojazdu.

Metody przewożenia samochodu

    Do przewiezienia pojazdu pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd oraz przyczepa). Fundamentalne znaczenie ma umiejętne przymocowanie samochodu – koła auta powinny być przypięte czteroma linami mocującymi tak, aby wóz nie zmieniał miejsca w trakcie przewozu. Trzeba nie zapominać także, że właściwa waga naczepy nie powinna przerastać rzeczywistej masy wozu ciągnącego.

Formalności

    Żeby samodzielnie transportować wóz osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w momencie kiedy masa całkowita nie przekracza 3,5 t. W przypadku gdy DMC jest większa niż 3,5 t., zazwyczaj wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zlecamy przewóz w firmie transportowej w obszarze Unii Europejskiej, zazwyczaj konieczny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zamówienia, który uprawnia firmę do odbioru pojazdu.

Adres i termin nadania

Sempach, Szwajcaria

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Strasburg, Francja

Termin elastyczny