(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2017-12-29 19:40

Skoda octavia kombi

(Nr 2247423)
Skoda octavia kombi

Marka i model:

Skoda Octavia 1

Waga w kg (łączna):

1335.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 1116.00 km

Transport samochodu

    Zapotrzebowanie transportu auta pojawia się najczęściej, jak kupujemy nowy samochód czy też sprowadzamy go od poprzedniego posiadacza, przykładowo z UK. Ostateczny koszt i przygotowanie przewozu uzależnione są od czynników takich jak: stan pojazdu, jego ciężar i wymiary oraz trasa.

Jak najlepiej i najtaniej przewieść samochód?

    Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o transporcie wozu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już po kilku minutach uzyskamy propozycje od przewoźników, którzy ukierunkowują się w przewozie wozów. W trakcie wyboru przewoźnika należy utwierdzić się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia wozu.

Metody transportu auta

    Do przewiezienia samochodu służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód oraz naczepa). Fundamentalne znaczenie ma umiejętne zamocowanie samochodu – koła pojazdu należy przypiąć czteroma taśmami trzymającymi w taki sposób, aby samochód nie zmieniał położenia podczas transportu. Trzeba nie zapominać także, iż faktyczna waga przyczepy nie powinna przerastać rzeczywistej masy pojazdu holowanego.

Formalności

    Aby niezależnie transportować wóz osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeśli masa całkowita nie przekracza 3,5 tony. W przypadku jeśli DMC przekracza 3,5 tony, wówczas konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zlecamy przewóz w firmie na terenie UE, zazwyczaj konieczny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zamówienia, jaki uprawnia przedsiębiorstwo do odbioru wozu.

Adres i termin nadania

Kruft, 56642, Niemcy

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Krasocin, Polska

Termin elastyczny