(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

skoda spacepack (Nr 4551605)

skoda spacepack

Marka i model:

Skoda Spaceback

Waga w kg (łączna):

1180

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 11840.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Katalonia, Barcelona

9 wrz 2019

Adres i termin dostawy

Republika Południowej Afryki, Western Cape, Kapstadt

Termin elastyczny


Transport samochodu

Zapotrzebowanie przewozu pojazdu pojawia się często, jeśli zakupujemy nowy wóz lub ściągamy go od poprzedniego posiadacza, np. z Austrii. Decydujący koszt i przygotowanie przewozu uzależnione są od elementów takich jak: stan auta, jego ciężar i gabaryty oraz odcinek do pokonania.

Jak najpewniej i najtaniej transportować wóz?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o przewiezie pojazdu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już za chwilę uzyskamy propozycje od przewoźników, którzy specjalizują się w przewozie aut. Przed wyborem przewoźnika warto utwierdzić się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia pojazdu.

Metody transportu samochodu

Do transportu pojazdu pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd oraz przyczepa). Podstawowe znaczenie ma profesjonalne przymocowanie pojazdu – koła wozu powinny być przypięte 4 linami trzymającymi tak, aby pojazd nie zmieniał miejsca w czasie przewozu. Wypada nie zapominać także, iż rzeczywista masa naczepy nie powinna przekraczać faktycznej masy auta holowanego.

Formalności

Żeby niezależnie przewozić samochód osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeżeli masa całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W momencie gdy DMC przekracza 3,5 tony, najczęściej wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zlecamy przewóz w przedsiębiorstwie transportowym na terenie UE, zazwyczaj konieczny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zlecenia, który uprawnia przedsiębiorstwo do odbioru auta.