Skoda Yeti (Nr 7144905)

Skoda Yeti
Waga
Sztuk
Skoda Yeti 1 Gen. (2009 - 2014) Crossover 5-Türig
Długość
422 cm
Szerokość
179 cm
Wysokość
169 cm
ok.
1447 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
1447 kg
Dystans
0 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Holandia, Holandia Południowa, Rotterdam

1 cze 2021

Adres i termin dostawy

Tajlandia, Bangkok, Bangkok

15 lip 2021


Transport samochodu

Zapotrzebowanie przewozu auta pojawia się często, jeżeli nabywamy nowy pojazd lub sprowadzamy go od wcześniejszego posiadacza, przykładowo z Francji. Ostateczny koszt i zorganizowanie przewozu zależą od elementów takich jak: stan pojazdu, jego ciężar i wymiary oraz odległość do przejechania.

Jak najpewniej i najtaniej transportować auto?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o transporcie wozu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już za chwilę uzyskamy propozycje od firm transportowych, które ukierunkowują się w przewozie pojazdów. Przed wyborem przewoźnika należy upewnić się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia wozu.

Sposoby przewożenia samochodu

Do przewiezienia samochodu pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd oraz przyczepa). Kluczowe znaczenie ma dokładne przymocowanie ładunku – koła wozu należy przypiąć czteroma pasami trzymającymi tak, żeby pojazd nie zmieniał miejsca w czasie transportu. Powinno się pamiętać także, iż faktyczna waga naczepy nie powinna przewyższać rzeczywistej masy pojazdu ciągnącego.

Procedury

Żeby samodzielnie przewozić pojazd osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w momencie jeśli waga całkowita nie przekracza 3,5 tony. W momencie gdy DMC jest większa niż 3,5 tony, najczęściej konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zlecamy transport w firmie transportowej na terenie UE, często potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zamówienia, jaki upełnomocnia przedsiębiorstwo do odbioru samochodu.