(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

skrzynia biegów (Nr 5707654)

skrzynia biegów

Długość [m]:

1

Waga w kg (łączna):

250

Typ usługi:

Transport, pomoc w załadunku i rozładunku

Budżet zlecenia [zł]:

200

Dystans: 423.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Zachodniopomorskie, Tuczno

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Warmińsko-Mazurskie, Olsztyn

Termin elastyczny


Transport maszyn i sprzętu

Transport urządzeń i sprzętu potrzebuje praktyki ze strony przewoźnika, który powinien prawidłowo ochronić maszynę, żeby uniknąć zniszczeń, otarć oraz wgięć. Do najczęściej zlecanych ładunków w kategorii przewóz maszyn i sprzętu wymienia się: frezarki, młoty, witryny chłodnicze, rozdzielnice elektryczne, stelaże, sprzęt medyczny, urządzenia solaryjne (solaria), urządzenia czyszczące, podnośniki jak i dużo innych.

Koszt przewozu urządzeń i sprzętu

Cena transportu urządzeń i sprzętu będzie uzależniona głównie od wymiarów jak i wagi maszyny oraz od trasy czyli od miejsca załadunku do obszaru rozładunku. Często przewóz urządzeń jest transportem ponadgabarytowym i występuje potrzeba posiadania przepisowych zaświadczeń oraz specjalistycznej wiedzy ze strony firmy transportowej. W obrębie kraju średnia cena  transportu maszyn kosztuje 1,28 zł za kilometr. Przykładowo, transport maszyny wulkanizacyjnej w obrębie Polski to koszt 0,84-2,93 zł za kilometr. Transport lady chłodniczej w obrębie Polski wiąże się z wydatkiem blisko 1,02 zł/km.

Koszt transportu urządzeń i sprzętu poza teren Polski

Głównymi kierunkami w międzynarodowym przewozie maszyn i sprzętu są Niemcy i UK. Średni koszt przewozu maszyn lub sprzętu na jeden km na trasie Polska – Anglia wynosi 0,70 PLN. Przykładowo, przewóz spawarki do Wielkiej Brytanii zapłacimy blisko 0,23 zł/km. Tymczasem na trasie Polska – Niemcy za przewóz urządzeń wydamy blisko 0,95 zł/km. Na tym odcinku za przewóz maszyny typu oklejarka cena wynosi średnio 1,18 zł/km, a transport frezarki to cena niecałe 0,54 zł/km.