(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Motocykle i skutery Dodano: 2018-01-28 12:24

skuter

(Nr 2327756)
skuter

Marka i model:

Gilera Ice

Waga w kg (łączna):

92.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 626.00 km

Transport motocykli lub skuterów

    Motory i skutery to zazwyczaj drogie ładunki, które wyglądają na na ogół nieproste do zabezpieczenia w trakcie przewozu. Niełatwe - chociaż jedynie pozornie. Właściwie przymocowany motocykl na pewno przetrzyma przewóz bez jednej rysy.

     Mocowanie zależy od metody, w jakiej będzie jednoślad przewożony. W przypadku przewozu na naczepie, niezbędne będą cztery pasy trzymające, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motorów wystarczą jedynie dwie, gdyż mają one prowadnice udaremniające przemieszczanie się motoru. Najważniejsze jest, aby liny nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się odłączyć w trakcie drogi, a ponadto trzeba uważać, by nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je uszkodzić. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w specjalistycznym sklepie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motory i skutery warto też przewozić w zamkniętych autach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Warto jedynie pamiętać o elastycznych „obijakach” na ścianach pojazdu i między transportowanymi obiektami.

    Aby prowadzący samochód nie prowadził w wyziewach benzyny, warto przed podróżą opróżnić bak motocykla, który może po drodze porozlewać się na nierównościach. Występują również platformy przyczepiane do busa lub vana, które umożliwiają transportować jednoślad lub skuter i często nie zajmują całego miejsca w samochodzie.

     Można zazwyczaj dowiedzieć się o wszelkie detale i warunki, w których nasz motocykl będzie przewożony, a także, czy przewoźnik posiada najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tej czynności przykładowo belki jest ryzykowne i grozi popsuciem motocykla czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca docelowego.

     Umieszczając ofertę transportu w serwisie Clicktrans.pl można zdobyć dużo ciekawych ofert od profesjonalnych firm, które transportują tego typu maszyny codziennie. Ceny za transport na szlakach europejskich kosztują do 0,6 zł za km. Można jednak znaleźć okazję i zapłacić sporo taniej, dzieje się tak, w przypadku gdy firma może przetransportować motocykl na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.

Adres i termin nadania

Pasawa, Niemcy

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Leverkusen, Niemcy

Termin elastyczny