(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Motocykle i skutery Dodano: 2018-01-29 16:36

skuter

(Nr 2332160)
skuter

Marka i model:

Junak 103

Waga w kg (łączna):

45.00

Budżet zlecenia [zł]:

1500

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 1219.00 km

Transport motocykli lub skuterów

    Motocykle oraz skutery to zazwyczaj drogie towary, które wydają się na ogół trudne do unieruchomienia podczas przewozu. Trudne - jednak tylko złudnie. Właściwie zamocowany jednoślad na pewno przetrzyma transport bez ani jednej rysy.

     Mocowanie zależy od metody, w jakiej będzie pojazd przewożony. Podczas przewozu na przyczepie, konieczne będą 4 taśmy mocujące, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motorów wystarczą tylko 2, bowiem dysponują one szyny uniemożliwiające przemieszczanie się motoru. Najważniejsze jest, żeby liny nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się odczepić w trakcie jazdy, a poza tym trzeba uważać, aby nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je uszkodzić. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w fachowym markecie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motocykle i skutery można też transportować w zamkniętych wozach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Trzeba jedynie pamiętać o elastycznych „obijakach” na ścianach auta oraz między transportowanymi przedmiotami.

    Żeby prowadzący samochód nie prowadził w oparach benzyny, należałoby przed wyjazdem opróżnić bak jednośladu, który może po drodze rozlać się na nierównościach. Istnieją dodatkowo platformy przyczepiane do busa lub vana, które umożliwiają przewieźć motor lub skuter i zarazem nie zapełniają większość miejsca w pojeździe.

     Warto zazwyczaj dopytać o wszelkie detale i warunki, w których nasz motocykl będzie przewożony, a również, czy firma transportowa posiada najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tej czynności przykładowo deski jest ryzykowne i grozi popsuciem motocykla czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca finalnego.

     Umieszczając ofertę przewozu w portalu Clicktrans.pl można zdobyć dużo interesujących ofert od rzetelnych firm transportowych, które przewożą tego typu maszyny codziennie. Ceny za przewóz na szlakach w Unii Europejskiej kształtują się do 0,6 złotych za km. Zdarza się często trafić okazję i zapłacić dużo taniej, wydarza się tak, w wypadku gdy firma może przewieźć jednoślad na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.

Adres i termin nadania

Kraków, Polska

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Amsterdam, Holandia

Termin elastyczny