(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Motocykle i skutery Dodano: 2018-02-25 20:30

Skuter

(Nr 2414672)
Skuter

Marka i model:

Piaggio

Waga w kg (łączna):

100.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 442.00 km

Transport motocykli lub skuterów

    Motory oraz skutery to często kosztowne ładunki, które wyglądają na stosunkowo nieproste do zabezpieczenia w trakcie przewozu. Trudne - aczkolwiek jedynie na pozór. Odpowiednio zamocowany pojazd na pewno przetrwa przewóz bez jednej skazy.

     Mocowanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie motocykl przewożony. W trakcie przewozu na przyczepie, niezbędne są cztery liny mocujące, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motorów wystarczą ledwie 2, ze względu na fakt, że mają one szyny udaremniające przesuwanie się motocykla. Ważne jest, aby taśmy nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się odczepić podczas jazdy, a poza tym trzeba uważać, aby nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je uszkodzić. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w specjalistycznym sklepie i uniknąć awarii amortyzacji. Motocykle i skutery można też transportować w osłoniętych wozach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Trzeba jedynie nie zapominać o miękkich „obijakach” na bokach auta oraz między transportowanymi obiektami.

    Żeby prowadzący samochód nie prowadził w wyziewach benzyny, należałoby przed podróżą opróżnić bak motocykla, który może po drodze rozlać się na nierównościach. Występują również platformy zaczepiane do busa lub vana, które ułatwiają przewieźć jednoślad lub skuter i często nie blokują większość miejsca w samochodzie.

     Można zawsze dopytać o wszystkie drobiazgi i warunki, w jakich nasz jednoślad będzie przewożony, a również, czy firma przewozowa ma najazdy do jego załadunku. Użycie do tej czynności przykładowo belki jest niepewne i zagraża uszkodzeniem motocykla lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca końcowego.

     Wystawiając ofertę transportu w portalu Clicktrans.pl można dostać sporo ciekawych ofert od profesjonalnych firm przewozowych, które przewożą podobnego typu sprzęt codziennie. Ceny za przewóz na trasach w Unii Europejskiej kształtują się do 0,6 PLN za kilometr. Zdarza się często znaleźć okazję i zapłacić dużo taniej, wydarza się tak, w przypadku gdy przewoźnik może przewieźć jednoślad na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.

Adres i termin nadania

Sandomierz, Polska

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Bydgoszcz, Polska

Termin elastyczny