(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)
Motocykle i skutery Dodano: 2018-05-17 16:33

Skuter (Nr 2715192)

Marka i model:

Piadzio skuter

Waga w kg (łączna):

75.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 1112.00 km

Transport motocykli lub skuterów

TRANSPORT MOTOCYKLA LUB SKUTERA

 

Motocykle oraz skutery to zazwyczaj cenne ładunki, które wyglądają na dosyć nieproste do unieruchomienia podczas przewozu. Trudne - jednak tylko pozornie. Dobrze umocowany motocykl na pewno przetrwa przewóz bez żadnej skazy.

            Trzymanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie motocykl przewożony. Podczas transportu na naczepie, niezbędne będą 4 taśmy trzymające, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motocykli wystarczą raptem 2, bowiem mają one szyny uniemożliwiające przemieszczanie się motoru. Istotne jest, aby liny nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się odpiąć podczas drogi, a także trzeba uważać, by nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je przeciąć. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w profesjonalnym sklepie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motocykle i skutery warto też transportować w osłoniętych autach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Należy wyłącznie pamiętać o gumowych „obijakach” na bokach wozu i pomiędzy przewożonymi przedmiotami.

Aby prowadzący samochód nie prowadził w wyziewach benzyny, lepiej przed jazdą opróżnić bak motocykla, który może w trakcie jazdy porozlewać się na nierównościach. Występują ponadto platformy przyczepiane do busa lub vana, które ułatwiają przewieźć motocykl lub skuter i zazwyczaj nie zapełniają większość miejsca w pojeździe.

            Można zazwyczaj dopytać o wszelkie szczegóły i warunki, w których nasz motocykl będzie przetransportowany, a również, czy firma transportowa posiada najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tej czynności np. deski jest niebezpieczne i grozi uszkodzeniem motocykla lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca docelowego.

            Wystawiając zlecenie przewozu w serwisie Clicktrans.pl można dostać sporo ciekawych ofert od rzetelnych firm przewozowych, które transportują tego typu maszyny dość często. Ceny za przewóz na szlakach w Europie kształtują się do 0,6 złotych za kilometr. Można jednak trafić okazję i zapłacić sporo mniej, dzieje się tak, w wypadku gdy firma może przetransportować motor na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.

Adres i termin nadania

Chełmno, 86-200, Polska

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Schenkeldijk 95a, Binnenmaas, 3295ED, Holandia

Termin elastyczny