(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

skuter (Nr 5448390)

skuter

Marka i model:

keeway

Waga w kg (łączna):

100

Budżet zlecenia [zł]:

300

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 835.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Bawaria, Miltenberg

15 sty 2020

Adres i termin dostawy

Polska, Wielkopolskie, Poznań

15 sty 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motory i skutery to często kosztowne ładunki, które wydają się dość niełatwe do zabezpieczenia w trakcie przewozu. Nieproste - aczkolwiek tylko pozornie. Dobrze zamocowany pojazd na pewno przetrwa przewóz bez żadnej skazy.

            Trzymanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie pojazd transportowany. Podczas przewozu na naczepie, potrzebne będą cztery liny trzymające, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motocykli wystarczą wyłącznie 2, ze względu na fakt, że dysponują one prowadnice udaremniające przemieszczanie się jednośladu. Ważne jest, żeby taśmy nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się wypiąć podczas jazdy, a dodatkowo trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je przeciąć. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w specjalistycznym sklepie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motory i skutery można też przewozić w osłoniętych pojazdach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Warto wyłącznie nie zapominać o elastycznych „obijakach” na ścianach samochodu i pomiędzy przewożonymi przedmiotami.

Aby prowadzący samochód nie jechał w wyziewach benzyny, warto przed wyjazdem osuszyć bak motocykla, który może w trakcie drogi wylać się na nierównościach. Występują poza tym platformy zaczepiane do busa lub vana, które pozwalają transportować motocykl lub skuter i zarazem nie zajmują całego miejsca w aucie.

            Warto zawsze wypytać o wszelkie drobiazgi i warunki, w których nasz motocykl będzie przetransportowany, a również, czy firma przewozowa ma najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tego przykładowo deski jest ryzykowne i zagraża zepsuciem motoru lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca finalnego.

            Wystawiając ofertę transportu w serwisie Clicktrans.pl można zdobyć wiele interesujących ofert od profesjonalnych firm transportowych, które przewożą tego typu maszyny stale. Ceny za przewóz na szlakach w Europie kosztują do 0,6 PLN za kilometr. Można jednak znaleźć okazję i zapłacić dużo mniej, dzieje się tak, w wypadku kiedy przewoźnik może przetransportować jednoślad na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.