(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

skuter (Nr 5710867)

Marka i model:

Piaggio Vespa 50

Waga w kg (łączna):

100

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Liczba sztuk:

1

Dystans: 595.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Berlin, Berlin

Od 13 sty 2020 do 15 sty 2020

Adres i termin dostawy

Polska, Małopolskie, Skała

Od 13 sty 2020 do 19 sty 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle i skutery to zazwyczaj drogocenne towary, które wydają się całkiem niełatwe do zabezpieczenia podczas przewozu. Niełatwe - niemniej jednak jedynie na pozór. Należycie zamocowany pojazd na pewno przetrwa transport bez jednej rysy.

            Trzymanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie motor transportowany. Podczas przewozu na naczepie, obowiązkowe są 4 taśmy trzymające, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motorów potrzebne są raptem dwie, ponieważ dysponują one prowadnice udaremniające przemieszczanie się motocykla. Ważne jest, aby mocowania nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się odpiąć podczas drogi, a także trzeba uważać, by nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je rozerwać. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w specjalistycznym markecie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motory i skutery można też transportować w osłoniętych wozach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Należy wyłącznie pamiętać o elastycznych „obijakach” na bokach samochodu oraz między przewożonymi przedmiotami.

Żeby kierowca nie prowadził w oparach benzyny, lepiej przed wyruszeniem osuszyć bak motoru, który może w trakcie jazdy porozlewać się na nierównościach. Występują dodatkowo platformy zaczepiane do busa lub vana, które ułatwiają przewieźć motocykl lub skuter i zazwyczaj nie zapełniają całego miejsca w pojeździe.

            Warto zazwyczaj wypytać o wszelkie detale i warunki, w których nasz pojazd będzie przetransportowany, a również, czy przewoźnik ma najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tego np. belki jest ryzykowne i zagraża zepsuciem motocykla lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca finalnego.

            Umieszczając ofertę transportu w portalu Clicktrans.pl można uzyskać wiele interesujących ofert od profesjonalnych firm przewozowych, które przewożą tego typu maszyny stale. Ceny za przewóz na szlakach w Europie kosztują do 0,6 złotych za kilometr. Można często znaleźć okazję i zapłacić dużo mniej, dzieje się tak, w wypadku gdy firma transportowa może zabrać motor na zasadzie doładunku lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.