(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Skuter 50 (Nr 5698010)

Skuter 50

Marka i model:

Skuter

Waga w kg (łączna):

150.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 370.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Saksonia, Zgorzelec

13 lut 2020

Adres i termin dostawy

Polska, Wielkopolskie, Szamocin

13 lut 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle i skutery to zazwyczaj drogie ładunki, które wydają się stosunkowo trudne do unieruchomienia podczas przewozu. Trudne - wszakże tylko pozornie. Prawidłowo zamocowany jednoślad na pewno przetrzyma trasę bez ani jednej rysy.

            Trzymanie zależy od metody, w jakiej będzie pojazd transportowany. Podczas przewozu na naczepie, potrzebne będą cztery pasy trzymające, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motocykli wystarczą zaledwie dwie, bowiem posiadają one prowadnice powstrzymujące przesuwanie się jednośladu. Najważniejsze jest, żeby mocowania nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się odczepić podczas drogi, a poza tym trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je rozerwać. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w wyspecjalizowanym markecie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motocykle i skutery można też transportować w zamkniętych autach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Trzeba jedynie nie zapominać o gumowych „obijakach” na ścianach wozu i pomiędzy przewożonymi rzeczami.

Aby prowadzący samochód nie jechał w oparach benzyny, warto przed podróżą opróżnić bak jednośladu, który może w trakcie drogi rozlać się na nierównościach. Istnieją poza tym platformy mocowane do busa lub vana, które umożliwiają przewieźć jednoślad lub skuter i zazwyczaj nie zapełniają całego miejsca w aucie.

            Należy zawsze dowiedzieć się o wszystkie detale i warunki, w jakich nasz motor będzie przewożony, a również, czy firma posiada najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tego np. deski jest ryzykowne i grozi popsuciem motocykla czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca docelowego.

            Umieszczając zlecenie transportu w serwisie Clicktrans.pl można otrzymać sporo ciekawych ofert od rzetelnych firm transportowych, które transportują tego typu maszyny regularnie. Ceny za transport na trasach w Unii Europejskiej kosztują do 0,6 złotych za km. Zdarza się jednak trafić okazję i zapłacić dużo mniej, wydarza się tak, w przypadku gdy firma transportowa może wziąć pojazd na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.