(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Motocykle i skutery Dodano: 2018-01-29 15:07

Skuter 50 cc

(Nr 2331824)
Skuter 50 cc

Marka i model:

Skuter

Waga w kg (łączna):

80.00

Dystans: 684.00 km

Transport motocykli lub skuterów

    Motocykle i skutery to często wartościowe ładunki, które wyglądają na ogólnie trudne do zabezpieczenia w trakcie przewozu. Niełatwe - niemniej jednak jedynie pozornie. Właściwie umocowany pojazd w 100% przetrwa transport bez ani jednej skazy.

     Trzymanie zależy od sposobu, w jakiej będzie pojazd przewożony. Podczas przewozu na przyczepie, obowiązkowe są cztery taśmy trzymające, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motorów potrzebne są zaledwie 2, bowiem posiadają one szyny uniemożliwiające przesuwanie się jednośladu. Kluczowe jest, aby liny nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się wypiąć podczas drogi, a także trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je rozerwać. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w fachowym sklepie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motory i skutery można też transportować w osłoniętych pojazdach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Warto wyłącznie nie zapominać o gumowych „obijakach” na bokach wozu oraz między transportowanymi obiektami.

    Aby prowadzący samochód nie prowadził w wyziewach benzyny, warto przed wyruszeniem osuszyć bak motocykla, który może w trakcie jazdy rozlać się na nierównościach. Występują ponadto platformy zaczepiane do busa lub vana, które ułatwiają przewieźć motor lub skuter i zarazem nie zajmują większość miejsca w aucie.

     Warto zazwyczaj wywiedzieć się o wszystkie szczegóły i warunki, w których nasz jednoślad będzie przewożony, a również, czy przewoźnik posiada najazdy do jego załadunku. Użycie do tej czynności np. deski jest ryzykowne i zagraża popsuciem motocykla czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca finalnego.

     Umieszczając ofertę przewozu w portalu Clicktrans.pl można dostać sporo ciekawych ofert od profesjonalnych firm przewozowych, które przewożą tego typu maszyny codziennie. Ceny za przewóz na szlakach w Unii Europejskiej kosztują do 0,6 złotych za km. Zdarza się często trafić okazję i zapłacić sporo mniej, wydarza się tak, w przypadku gdy firma przewozowa może przewieźć motocykl na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.

Adres i termin nadania

Zagłoba, 24-313, Polska

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Stargard, 73-100, Polska

Termin elastyczny