(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Skuter 50 ccm (Nr 5714519)

Skuter 50 ccm

Marka i model:

Skuter biały 50 ccm

Waga w kg (łączna):

100

Budżet zlecenia [zł]:

380

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1283.00 km

Adres i termin nadania

Holandia, Zeeland, Schouwen-Duiveland

14 sty 2020

Adres i termin dostawy

Polska, Śląskie, Częstochowa

14 sty 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle oraz skutery to zwykle kosztowne towary, które wyglądają na całkiem nieproste do zabezpieczenia w trakcie transportu. Nieproste - niemniej jednak tylko pozornie. Należycie zamocowany motocykl na pewno przetrwa przewóz bez żadnej rysy.

            Trzymanie zależy od metody, w jakiej będzie jednoślad transportowany. W przypadku transportu na naczepie, obowiązkowe są 4 taśmy trzymające, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motorów wystarczą wyłącznie dwie, bowiem mają one prowadnice powstrzymujące przemieszczanie się pojazdu. Ważne jest, aby pasy nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się odhaczyć w trakcie drogi, a także trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je rozerwać. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w profesjonalnym sklepie i uniknąć awarii amortyzacji. Motocykle i skutery można też przewozić w osłoniętych wozach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Trzeba jedynie nie zapominać o elastycznych „obijakach” na ścianach pojazdu i między przewożonymi rzeczami.

Aby kierowca nie jechał w oparach benzyny, warto przed jazdą osuszyć bak motoru, który może w trakcie drogi porozlewać się na nierównościach. Występują poza tym platformy montowane do busa lub vana, które umożliwiają transportować motocykl lub skuter i zazwyczaj nie zapełniają całego miejsca w pojeździe.

            Można zawsze wywiedzieć się o wszystkie szczegóły i warunki, w jakich nasz motor będzie przetransportowany, a także, czy firma transportowa ma najazdy do jego załadunku. Użycie do tej czynności przykładowo belki jest niebezpieczne i grozi uszkodzeniem motoru czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca końcowego.

            Wystawiając ofertę transportu w serwisie Clicktrans.pl można uzyskać wiele ciekawych ofert od profesjonalnych firm transportowych, które transportują tego typu sprzęt stale. Ceny za transport na szlakach w Europie kosztują do 0,6 zł za kilometr. Można jednak znaleźć okazję i zapłacić dużo taniej, dzieje się tak, w wypadku gdy firma transportowa może zabrać jednoślad na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.