(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Skuter elekt (Nr 6063892)

Marka i model:

elektr

Waga w kg (łączna):

70

Budżet zlecenia [zł]:

150

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 686.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Śląskie, Bytom

Od 8 cze 2020 do 9 cze 2020

Adres i termin dostawy

Polska, Zachodniopomorskie, Sianożęty

Od 10 cze 2020 do 11 cze 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motory oraz skutery to zazwyczaj wartościowe towary, które wydają się dosyć ciężkie do unieruchomienia podczas przewozu. Trudne - niemniej jednak jedynie złudnie. Odpowiednio przymocowany pojazd w 100% przetrwa trasę bez jednej skazy.

            Trzymanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie jednoślad przewożony. Podczas przewozu na przyczepie, obowiązkowe są cztery liny trzymające, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motocykli potrzebne są tylko dwie, bowiem posiadają one szyny udaremniające przesuwanie się motocykla. Ważne jest, aby liny nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się odhaczyć w trakcie jazdy, a poza tym trzeba uważać, by nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je uszkodzić. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w wyspecjalizowanym sklepie i uniknąć awarii amortyzacji. Motory i skutery warto też przewozić w zamkniętych wozach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Warto jedynie pamiętać o gumowych „obijakach” na ścianach auta i pomiędzy przewożonymi obiektami.

Żeby prowadzący samochód nie prowadził w wyziewach benzyny, warto przed podróżą opróżnić bak motocykla, który może w trakcie jazdy wylać się na nierównościach. Występują ponadto platformy mocowane do busa lub vana, które umożliwiają transportować jednoślad lub skuter i zazwyczaj nie zajmują większość miejsca w aucie.

            Należy zazwyczaj dopytać o wszelkie detale i warunki, w jakich nasz motor będzie przetransportowany, a również, czy firma transportowa posiada najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tej czynności np. deski jest ryzykowne i zagraża zepsuciem motoru czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca docelowego.

            Wystawiając ofertę transportu w serwisie Clicktrans.pl można dostać dużo ciekawych ofert od profesjonalnych firm, które przewożą tego typu maszyny dość często. Ceny za transport na szlakach europejskich kosztują do 0,6 PLN za kilometr. Można jednak trafić okazję i zapłacić dużo mniej, wydarza się tak, w przypadku kiedy firma transportowa może przewieźć motor na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.