(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

skuter elektryczny (Nr 8043648)

Waga
Sztuk
skuter elektryczny
Długość
180 cm
80 kg
1
Łączna waga:
80 kg
Dystans
3317 km
Zleceniodawca:
Firma (faktura wymagana)

Adres i termin nadania

Polska, Mazowieckie, Warszawa

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Andaluzja, Sewilla

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle oraz skutery to często drogie ładunki, które wydają się stosunkowo niełatwe do zabezpieczenia podczas przewozu. Trudne - jednakże jedynie złudnie. Należycie przymocowany jednoślad na pewno przetrwa transport bez jednej rysy.

            Trzymanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie pojazd transportowany. W trakcie przewozu na naczepie, potrzebne będą cztery liny trzymające, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motocykli potrzebne są jedynie dwie, bowiem dysponują one szyny powstrzymujące przemieszczanie się jednośladu. Najważniejsze jest, żeby liny nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się odczepić podczas jazdy, a ponadto trzeba uważać, aby nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je rozerwać. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w fachowym markecie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motocykle i skutery warto też transportować w zamkniętych autach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Należy jedynie pamiętać o elastycznych „obijakach” na ścianach wozu oraz pomiędzy transportowanymi przedmiotami.

Aby prowadzący samochód nie jechał w wyziewach benzyny, należałoby przed wyjazdem osuszyć bak jednośladu, który może w trakcie jazdy ulać się na nierównościach. Występują również platformy montowane do busa lub vana, które umożliwiają przewieźć jednoślad lub skuter i zazwyczaj nie zapełniają większość miejsca w pojeździe.

            Warto zawsze dowiedzieć się o wszystkie drobiazgi i warunki, w których nasz motor będzie przetransportowany, a także, czy przewoźnik posiada najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tej czynności np. deski jest ryzykowne i zagraża popsuciem motocykla lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca finalnego.

            Umieszczając zlecenie transportu w portalu Clicktrans.pl można dostać wiele ciekawych ofert od profesjonalnych firm, które przewożą podobnego typu maszyny codziennie. Ceny za przewóz na szlakach w Europie kosztują do 0,6 PLN za km. Można często trafić okazję i zapłacić sporo mniej, dzieje się tak, w wypadku gdy firma przewozowa może zabrać motocykl na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.