(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Skuter, rower miejski, pudła i torby (Nr 221843)

Skuter, rower miejski, pudła i torby

Marka i model:

Vespa LX, rower miejski, kilka pudeł i kilka toreb

Waga w kg (łączna):

170

Budżet zlecenia [zł]:

700 zł

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 1861.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Mazowieckie, Bobrowiec, Masovian Voivodeship, 05-502

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Wielka Brytania, Birmingham, B17 8ER

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

    Motory i skutery to zwykle drogie towary, które wydają się stosunkowo niełatwe do unieruchomienia podczas transportu. Trudne - jednakże jedynie na pozór. Dobrze umocowany pojazd w 100% przetrwa trasę bez ani jednej skazy.

     Trzymanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie jednoślad transportowany. W przypadku transportu na naczepie, obowiązkowe są cztery pasy mocujące, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motorów potrzebne są wyłącznie dwie, bowiem mają one szyny uniemożliwiające przemieszczanie się motocykla. Ważne jest, aby taśmy nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się wypiąć w trakcie jazdy, a dodatkowo trzeba uważać, by nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je rozerwać. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w branżowym markecie i uniknąć awarii amortyzacji. Motocykle i skutery można też przewozić w osłoniętych pojazdach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Warto wyłącznie nie zapominać o elastycznych „obijakach” na bokach wozu i między transportowanymi rzeczami.

    Aby kierowca nie prowadził w wyziewach benzyny, warto przed podróżą osuszyć bak jednośladu, który może w trakcie jazdy porozlewać się na nierównościach. Występują również platformy mocowane do busa lub vana, które ułatwiają przewieźć motocykl lub skuter i zwykle nie blokują większość miejsca w pojeździe.

     Można zawsze dowiedzieć się o wszystkie drobiazgi i warunki, w jakich nasz motocykl będzie przewożony, a również, czy firma przewozowa posiada najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tej czynności np. deski jest ryzykowne i zagraża popsuciem motoru czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca docelowego.

     Wystawiając ofertę transportu w serwisie Clicktrans.pl można zdobyć dużo ciekawych ofert od rzetelnych firm, które transportują podobnego typu maszyny regularnie. Ceny za transport na szlakach w Europie kosztują do 0,6 PLN za km. Można często znaleźć okazję i zapłacić dużo mniej, wydarza się tak, w przypadku kiedy firma może zabrać motocykl na zasadzie doładunku lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.