(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

skuter wodny (Nr 4996910)

skuter wodny

Długość [m]:

4

Szerokość [m]:

2

Wysokość [m]:

1

Waga w kg (łączna):

350

Wymiary podane w przybliżeniu

Dystans: 1563.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Lubuskie, Sulęcin

Od 18 wrz 2019 do 20 wrz 2019

Adres i termin dostawy

Wielka Brytania, Anglia, Manchester

Termin elastyczny


Transport różnych gatunków łodzi

Pod frazą „łódź” mieści się szerokie pasmo różnego rodzaju łajb żeglujących. Zaczynając od niedużych, jak: rowery wodne, motorówki, po przez większe, takie jak: łodzie motorowe. Przy transporcie jachtów, w szczególności tych dużych, zasadniczą sprawą jest ich waga. Firma transportowa, która zobowiąże się na taki przewóz łódki, musi mieć świadomość czy ciężar przekroczy 3,5 tony. W momencie, kiedy dojdzie do przekroczenia ciężaru, przewoźnika obowiązuje system ViaTOLL ,a co za tym idzie, kierowca ma obowiązek mieć w pojeździe mechanizm typu: viaBox.

Przy transporcie łajby - nie zwracając uwagi na jej rodzaj - istotne jest pousuwać jak najwięcej elementów nieprzymocowanych, a te których nie można usunąć przypiąć tak, żeby się nie ruszały. Trzeba posiadać świadomość, że rzeczy przemieszczające się mogą uszkodzić łajbę w pewnym stopniu.

Koszt transportu motorówki czy też jachtu na ogół uzależniony jest od wagi, wielkości oraz odległości między załadunkiem i rozładunkiem. W przypadku, kiedy samemu nie możemy przetransportować łódź, rekomendujemy użycie giełdy transportowej Clicktrans. Wystarczy w kategorii: „Łodzie” wystawić za darmo ofertę, a w parę sekund informacja dotrze do tysiąca firm transportowych, które przeanalizują zadeklarowany ładunek oraz zaprezentują swoje oferty. Dzięki takiemu rozwiązaniu na jednym portalu ma się wgląd do dużej liczby wycen rozmaitych firm transportowych. Czym szczegółowiej będzie przedstawiony ładunek, tym dokładniejsza będzie wycena takiego przewozu.

Przykładowo, cena dla kajaka mieści się w zakresie 0,3-0,5 złotych za kilometr. Koszt łodzi motorowej standardowego gabarytu, zwykle rozpoczyna się od 1,2 zł/km, a koszt dużego jachtu - to najczęściej przedział 2,5-3 złotych za kilometr.