(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Motocykle i skutery Dodano: 2018-04-28 20:35

Skuter wody

(Nr 2641852)

Marka i model:

Polaris

Waga w kg (łączna):

200.00

Dystans: 2189.00 km

Transport motocykli lub skuterów

TRANSPORT MOTOCYKLA LUB SKUTERA

 

Motocykle i skutery to często cenne towary, które wydają się dosyć niełatwe do zabezpieczenia w trakcie transportu. Trudne - aczkolwiek tylko złudnie. Odpowiednio zamocowany motocykl na pewno przetrzyma trasę bez ani jednej rysy.

            Trzymanie zależy od sposobu, w jakiej będzie motocykl przewożony. W przypadku przewozu na naczepie, konieczne będą 4 pasy trzymające, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motocykli potrzebne są wyłącznie 2, ze względu na fakt, że posiadają one prowadnice powstrzymujące przemieszczanie się motocykla. Kluczowe jest, żeby liny nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się odłączyć w trakcie drogi, a poza tym trzeba uważać, aby nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je rozerwać. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w fachowym markecie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motory i skutery warto też przewozić w osłoniętych autach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Warto wyłącznie pamiętać o gumowych „obijakach” na ścianach wozu oraz pomiędzy przewożonymi rzeczami.

Aby kierowca nie prowadził w oparach benzyny, należałoby przed podróżą osuszyć bak motoru, który może w trakcie drogi wychlapać się na nierównościach. Występują również platformy mocowane do busa lub vana, które ułatwiają transportować jednoślad lub skuter i zazwyczaj nie zajmują całego miejsca w samochodzie.

            Warto zazwyczaj dowiedzieć się o wszystkie szczegóły i warunki, w jakich nasz pojazd będzie przetransportowany, a także, czy przewoźnik posiada najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tej czynności np. belki jest niebezpieczne i grozi zepsuciem motocykla czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca finalnego.

            Umieszczając zlecenie przewozu w serwisie Clicktrans.pl można uzyskać sporo ciekawych ofert od rzetelnych firm transportowych, które przewożą podobnego typu maszyny dość często. Ceny za transport na szlakach europejskich kosztują do 0,6 PLN za km. Można jednak trafić okazję i zapłacić dużo mniej, dzieje się tak, w wypadku gdy firma przewozowa może wziąć motor na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.

Adres i termin nadania

Newcastle upon Tyne, Wielka Brytania

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Ostrowiec Świętokrzyski, 27-400, Polska

Termin elastyczny