Skyteam Skymax-Pro x 2 (Nr 7527672)

Skyteam Skymax-Pro x 2
Waga
Sztuk
Skyteam Skymax-Pro
Długość
164 cm
78 kg
2
Łączna waga:
156 kg
Dystans
689 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Włochy, Wenecja Euganejska, Lido Di Jesolo

Od 21 sie 2021 do 31 sie 2021

Adres i termin dostawy

Niemcy, Badenia-Wirtembergia, Überlingen

Od 21 sie 2021 do 31 sie 2021


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle i skutery to często cenne towary, które wydają się stosunkowo niełatwe do zabezpieczenia w trakcie przewozu. Niełatwe - aczkolwiek tylko pozornie. Dobrze przymocowany motocykl w 100% przetrwa drogę bez żadnej rysy.

            Trzymanie zależy od sposobu, w jakiej będzie motocykl transportowany. W przypadku transportu na naczepie, niezbędne są 4 pasy trzymające, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motorów potrzebne są raptem dwie, bowiem mają one prowadnice uniemożliwiające przemieszczanie się pojazdu. Kluczowe jest, żeby liny nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się wypiąć podczas jazdy, a ponadto trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je przeciąć. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w profesjonalnym sklepie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motocykle i skutery warto też przewozić w zamkniętych autach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Należy wyłącznie nie zapominać o elastycznych „obijakach” na bokach auta i pomiędzy transportowanymi obiektami.

Żeby kierowca nie prowadził w wyziewach benzyny, należałoby przed jazdą osuszyć bak motocykla, który może po drodze wylać się na nierównościach. Istnieją dodatkowo platformy przyczepiane do busa lub vana, które umożliwiają transportować jednoślad lub skuter i zwykle nie zapełniają większość miejsca w aucie.

            Należy zazwyczaj wypytać o wszystkie drobiazgi i warunki, w których nasz pojazd będzie przewożony, a również, czy firma przewozowa ma najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tej czynności przykładowo belki jest niebezpieczne i zagraża zepsuciem motocykla lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca finalnego.

            Wystawiając zlecenie transportu w serwisie Clicktrans.pl można uzyskać wiele ciekawych ofert od rzetelnych firm transportowych, które transportują podobnego typu maszyny stale. Ceny za przewóz na szlakach europejskich kosztują do 0,6 złotych za km. Można jednak znaleźć okazję i zapłacić sporo mniej, dzieje się tak, w wypadku kiedy firma przewozowa może wziąć jednoślad na zasadzie doładunku lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.