(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-05-26 14:44

Smal car (Nr 2753080)

Marka i model:

Ligier X-too

Waga w kg (łączna):

350.00

Budżet zlecenia [€]:

750

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 1611.00 km

Transport samochodu

    Potrzeba transportu wozu uwidacznia się nierzadko, jak zakupujemy nowy wóz czy też ściągamy go od poprzedniego właściciela, na przykład z UK. Decydujący koszt i zorganizowanie przewozu uzależnione są od elementów takich jak: stan pojazdu, jego waga i gabaryty oraz trasa.

Jak najlepiej i najoszczędniej przewieść pojazd?

    Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o transporcie samochodu na Clicktrans.pl, a już w parę minut uzyskamy propozycje od firm transportowych, które ukierunkowują się w transporcie pojazdów. W trakcie wyboru firmy transportowej warto upewnić się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia pojazdu.

Metody przewożenia pojazdu

    Do przewiezienia pojazdu pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód i naczepa). Zasadnicze znaczenie ma dokładne przymocowanie auta – koła wozu należy przypiąć 4 linami trzymającymi w taki sposób, aby pojazd nie zmieniał umiejscowienia w czasie transportu. Należy pamiętać także, że rzeczywista waga naczepy nie powinna przerastać faktycznej masy auta holowanego.

Formalności

    Aby niezależnie przewozić samochód osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeśli waga całkowita nie przekracza 3,5 tony. W przypadku gdy DMC przekracza 3,5 t., wówczas wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zamawiamy przewóz w przedsiębiorstwie transportowym na terenie UE, najczęściej potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zamówienia, jaki upoważnia firmę transportową do odbioru wozu.

Adres i termin nadania

Rue d'Amsterdam, Luksemburg, 1126, Luksemburg

Od 4 lip 2018 do 20 lip 2018

Adres i termin dostawy

Lidingö, Szwecja

Od 20 lip 2018 do 15 sie 2018