(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-07-23 16:13

smart

(Nr 3001488)
smart

Marka i model:

smart forwo

Waga w kg (łączna):

750.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Dystans: 1611.00 km

Transport samochodu

    Zapotrzebowanie przewozu auta pojawia się często, gdy nabywamy nowy wóz czy też ściągamy go od ostatniego właściciela, przykładowo z UK. Rozstrzygający koszt i przygotowanie transportu uzależnione są od czynników takich jak: stan samochodu, jego waga i gabaryty oraz trasa.

Jak najpewniej i najtaniej transportować samochód?

    Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o transporcie auta na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już po kilku minutach uzyskamy oferty od firm transportowych, które ukierunkowują się w przewozie aut. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego należy przekonać się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia samochodu.

Metody przewożenia pojazdu

    Do przewiezienia auta pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód i przyczepa). Najważniejsze znaczenie ma dokładne zamocowanie pojazdu – koła auta powinny być przypięte czteroma linami trzymającymi w taki sposób, żeby samochód nie zmieniał położenia w trakcie transportu. Trzeba nie zapominać także, że właściwa waga naczepy nie powinna przewyższać rzeczywistej masy pojazdu ciągnącego.

Procedury

    Żeby samodzielnie przewozić samochód osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w momencie jeżeli masa całkowita nie przekracza 3,5 tony. W przypadku gdy DMC jest większa niż 3,5 t., najczęściej konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zlecamy transport w przedsiębiorstwie transportowym w obszarze Unii Europejskiej, często potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zamówienia, jaki upoważnia przewoźnika do odbioru wozu.

Adres i termin nadania

Villeneuve-Saint-Georges, 94190, Francja

Od 26 lip 2018 do 1 sie 2018

Adres i termin dostawy

Viana do Castelo, Portugalia

Termin elastyczny