(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Smart (Nr 5179830)

Smart

Marka i model:

Smart

Waga w kg (łączna):

935.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1251.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Katalonia, Barcelona

Od 18 lis 2019 do 18 gru 2019

Adres i termin dostawy

Włochy, Emilia-Romania, Rimini

Termin elastyczny


Transport samochodu

Zlecenie transportu samochodu pojawia się najczęściej, kiedy kupujemy nowy pojazd lub sprowadzamy go od wcześniejszego posiadacza, np. z Czech. Decydujący koszt i zorganizowanie transportu uzależnione są od czynników takich jak: stan auta, jego ciężar i wymiary oraz odcinek do pokonania.

Jak najpewniej i najoszczędniej przewieść pojazd?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o transporcie auta na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już po chwili uzyskamy oferty od przewoźników, którzy specjalizują się w transporcie samochodów. W trakcie wyboru firmy transportowej należy utwierdzić się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia wozu.

Sposoby przewożenia samochodu

Do transportu samochodu pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd i naczepa). Kluczowe znaczenie ma umiejętne zamocowanie samochodu – koła auta powinny być przypięte czteroma taśmami mocującymi w taki sposób, żeby samochód nie zmieniał położenia podczas przewozu. Trzeba nie zapominać także, iż właściwa masa przyczepy nie powinna przewyższać faktycznej masy pojazdu holowanego.

Procedury

Żeby niezależnie transportować samochód osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w momencie jeśli masa całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W przypadku kiedy DMC jest większa niż 3,5 tony, najczęściej konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zlecamy przewóz u przewoźnika w obszarze Unii Europejskiej, najczęściej potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zamówienia, który upełnomocnia firmę transportową do odbioru pojazdu.