(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-04-30 16:58

Smart for two

(Nr 2647536)
Smart for two

Marka i model:

Smart for two

Waga w kg (łączna):

730.00

Budżet zlecenia [zł]:

900

Dystans: 888.00 km

Transport samochodu

    Zlecenie przewozu pojazdu pojawia się często, jeśli kupujemy nowy samochód czy też sprowadzamy go od ostatniego właściciela, na przykład z Francji. Rozstrzygający koszt i zorganizowanie przewozu uzależnione są od czynników takich jak: stan auta, jego ciężar i wielkość oraz odcinek do pokonania.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej przewieść wóz?

    Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o transporcie samochodu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już w parę minut uzyskamy oferty od firm transportowych, które ukierunkowują się w transporcie pojazdów. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego należy upewnić się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku zniszczenia pojazdu.

Metody przewożenia auta

    Do transportu samochodu służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd i naczepa). Zasadnicze znaczenie ma profesjonalne przymocowanie pojazdu – koła samochodu należy przypiąć 4 linami mocującymi tak, żeby samochód nie zmieniał umiejscowienia w czasie transportu. Powinno się nie zapominać również, że właściwa waga przyczepy nie powinna przekraczać faktycznej masy pojazdu holowanego.

Procedury

    Aby samodzielnie transportować pojazd osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w przypadku kiedy masa całkowita nie przekracza 3,5 tony. W momencie gdy DMC przekracza 3,5 t., wówczas konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zamawiamy przewóz w firmie na terenie UE, zazwyczaj potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zamówienia, który uprawnia przewoźnika do odbioru wozu.

Adres i termin nadania

Hemau, 93155, Niemcy

2 maj 2018

Adres i termin dostawy

Kielce, Polska

20 maj 2018