(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-05-01 13:15

Smart For two Car

(Nr 2649916)

Marka i model:

Smart for two

Waga w kg (łączna):

900.00

Budżet zlecenia [€]:

70

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 2547.00 km

Transport samochodu

    Potrzeba transportu samochodu pojawia się niekiedy, gdy zakupujemy nowy samochód czy też ściągamy go od ostatniego posiadacza, na przykład z UK. Decydujący koszt i przygotowanie transportu uzależnione są od elementów takich jak: stan samochodu, jego ciężar i gabaryty oraz odległość do przejechania.

Jak najpewniej i najoszczędniej transportować samochód?

    Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o transporcie wozu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już za moment dostaniemy oferty od przewoźników, którzy specjalizują się w przewozie wozów. Przed wyborem przewoźnika warto utwierdzić się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia pojazdu.

Metody transportu pojazdu

    Do przewiezienia auta pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód i naczepa). Zasadnicze znaczenie ma dokładne przymocowanie pojazdu – koła samochodu powinny być przypięte czteroma taśmami trzymającymi w taki sposób, aby pojazd nie zmieniał miejsca podczas przewozu. Należy nie zapominać także, iż rzeczywista waga przyczepy nie powinna przewyższać rzeczywistej masy pojazdu holowanego.

Procedury

    Aby niezależnie przewozić samochód osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w momencie kiedy waga całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W przypadku kiedy DMC przekracza 3,5 tony, najczęściej konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zlecamy przewóz u przewoźnika w obszarze Unii Europejskiej, często wymagany będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zamówienia, który upełnomocnia przedsiębiorstwo do odbioru pojazdu.

Adres i termin nadania

Hastings, Wielka Brytania

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Giurgiu, 080302, Rumunia

Termin elastyczny