(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Smart fortwo (Nr 4295333)

Marka i model:

Smart fortwo 2009

Waga w kg (łączna):

700.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 842.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Wielkopolskie, Przemęt

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Niemcy, Nadrenia Północna-Westfalia, Kempen

Termin elastyczny


Transport samochodu

Zapotrzebowanie przewozu samochodu uwidacznia się najczęściej, kiedy zakupujemy nowy pojazd czy też sprowadzamy go od wcześniejszego posiadacza, np. z UK. Rozstrzygający koszt i zorganizowanie transportu uzależnione są od czynników takich jak: stan auta, jego waga i wielkość oraz odległość do przejechania.

Jak najpewniej i najtaniej przewieść auto?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o transporcie samochodu na Clicktrans.pl, a już po kilku minutach dostaniemy oferty od firm transportowych, które ukierunkowują się w przewozie samochodów. Przed wyborem firmy transportowej należy przekonać się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia wozu.

Sposoby przewożenia auta

Do przewiezienia auta służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód i przyczepa). Najważniejsze znaczenie ma umiejętne przymocowanie samochodu – koła samochodu należy przypiąć czteroma pasami trzymającymi w taki sposób, aby wóz nie zmieniał położenia w trakcie przewozu. Powinno się pamiętać również, iż właściwa masa przyczepy nie powinna przekraczać rzeczywistej masy wozu ciągnącego.

Procedury

Żeby samodzielnie transportować pojazd osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w przypadku kiedy masa całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W momencie gdy DMC przekracza 3,5 tony, wówczas konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zamawiamy przewóz w firmie transportowej na terenie UE, zwykle wymagany będzie CRM (list przewozowy) i dokument zlecenia, który upoważnia przewoźnika do odbioru samochodu.