(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Smart Fortwo (Nr 6471902)

Smart Fortwo
Waga Sztuk:
Smart Fortwo 2 Gen. (2007 - 2012) Hatchback 3-Drzwiowy
Długość
269 cm
Szerokość
155 cm
Wysokość
154 cm
ok. 780 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga: 780 kg
Dystans: 494 km
Faktura VAT: Wymagana

Adres i termin nadania

Niemcy, Berlin, Berlin

15 wrz 2020

Adres i termin dostawy

Polska, Pomorskie, Gdynia

Termin elastyczny


Transport samochodu

Zlecenie transportu pojazdu pojawia się często, jeśli kupujemy nowy pojazd lub ściągamy go od wcześniejszego posiadacza, na przykład z Włoch. Rozstrzygający koszt i zorganizowanie przewozu uzależnione są od elementów takich jak: stan pojazdu, jego waga i gabaryty oraz odległość do przejechania.

Jak najpewniej i najtaniej przewieść wóz?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o transporcie wozu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już w parę minut uzyskamy oferty od przewoźników, którzy ukierunkowują się w transporcie samochodów. Przed wyborem firmy transportowej warto upewnić się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku zniszczenia samochodu.

Sposoby przewożenia pojazdu

Do przewiezienia pojazdu służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód i naczepa). Kluczowe znaczenie ma umiejętne przymocowanie samochodu – koła wozu powinny być przypięte czteroma pasami trzymającymi tak, żeby wóz nie zmieniał położenia w czasie przewozu. Wypada pamiętać także, że faktyczna waga naczepy nie powinna przekraczać rzeczywistej masy wozu ciągnącego.

Procedury

Aby niezależnie transportować wóz osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w momencie kiedy waga całkowita nie przekracza 3,5 t. W momencie jeśli DMC przekracza 3,5 tony, wówczas konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zamawiamy przewóz w przedsiębiorstwie transportowym w obszarze UE, najczęściej konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zamówienia, który upełnomocnia firmę transportową do odbioru pojazdu.