Smart Fortwo (Nr 6478320)

Smart Fortwo
Waga Sztuk:
Smart Fortwo 1 Gen. [restyling] (2000 - 2007) Hatchback 3-Puertas
Długość
250 cm
Szerokość
151 cm
Wysokość
154 cm
ok. 730 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga: 730 kg
Dystans: 1609 km
Faktura VAT: Niewymagana

Adres i termin nadania

Niemcy, Badenia-Wirtembergia, Stuttgart

Od 31 sie 2020 do 14 wrz 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Comunitat Valenciana, Walencja

Od 14 wrz 2020 do 21 wrz 2020


Transport samochodu

Zlecenie przewozu wozu uwidacznia się nierzadko, jeżeli nabywamy nowy pojazd czy też sprowadzamy go od ostatniego posiadacza, np. z Wielkiej Brytanii. Rozstrzygający koszt i przygotowanie przewozu uzależnione są od elementów takich jak: stan auta, jego ciężar i gabaryty oraz trasa.

Jak najlepiej i najtaniej przewieść auto?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o transporcie samochodu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już po chwili uzyskamy oferty od przewoźników, którzy ukierunkowują się w przewozie wozów. Przed wyborem przewoźnika warto upewnić się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia samochodu.

Metody transportu wozu

Do przewiezienia samochodu pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd i naczepa). Kluczowe znaczenie ma profesjonalne przymocowanie samochodu – koła wozu powinny być przypięte czteroma pasami trzymającymi tak, żeby wóz nie zmieniał położenia podczas transportu. Trzeba nie zapominać także, że właściwa waga przyczepy nie może przerastać właściwej masy samochodu holowanego.

Procedury

Żeby samodzielnie przewozić wóz osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w przypadku gdy masa całkowita nie przekracza 3,5 t. W przypadku jeśli DMC przekracza 3,5 t., wówczas potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zlecamy transport w przedsiębiorstwie transportowym na terenie UE, zwykle wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zamówienia, jaki uprawnia przedsiębiorstwo do odbioru samochodu.